Diabeł tkwi w szczegółach

Nawet jeżeli doceniamy praktyczne zalety, jakie ma garnek żeliwny, to nie zawsze odpowiada nam jego design. Zwłaszcza właściciele kuchni urządzonych nowocześnie mogą mieć dylemat, bowiem tego rodzaju naczynie niezbyt będzie pasował do wystroju. Rozwiązaniem tej sytuacji może być garnek żeliwny emaliowany.

Funkcję, do której jest przeznaczony spełni nie gorzej niż naczynie bez emalii, a w dodatku może być dekoracją każdej kuchni. Garnki emaliowane dostępne są bowiem w różnych kolorach, a także wzorach. Model dla siebie znajdą więc zarówno ci, których kuchnie są urządzone minimalistycznie, w stylu skandynawskim czy rustykalnie.

Garnek żeliwny chociaż jest ciężki i często zajmuje wiele miejsca, cieszy się coraz większym powodzeniem. To doskonały pomysł na prezent ślubny lub z okazji rocznicy. Można w nim przygotowywać pyszne dania jednogarnkowe, które zaspokoją najbardziej wybredne podniebienia. Tego rodzaju garnki mają zwykle rozmiar, który pozwala przygotować danie dla kilku osób. W dodatku nie trzeba być mistrzem kuchni, aby podać gościom lub rodzinie zachwycające danie. To idealne naczynie dla tych, którzy w kuchni stawiają pierwsze kroki.

Wszystkie składniki potrawy przyrządzamy w ten sam sposób i w tym samym naczyniu. Cała sztuka polega na odpowiednim ich doprawieniu. Dzięki temu, że garnek żeliwny doskonale utrzymuje temperaturę, a ciepło rozchodzi się równomiernie, potrawa szybko jest gotowa i można podawać ją do stołu. Potrawy przygotowywane w takich garnkach zawsze są udane.

You May Also Like